Windows 11 sızıntısı yeni kullanıcı arayüzünü, Başlat menüsünü ve daha fazlası | Webien.Net: Webmaster Forumu

Windows 11 sızıntısı yeni kullanıcı arayüzünü, Başlat menüsünü ve daha fazlası (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Windows 11 sızıntısı yeni kullanıcı arayüzünü, Başlat menüsünü ve daha fazlası (1 Kişi içerde)

Volkyci

Süper WMod
Grafik tasarımcı
Adı
VOLKAN
Soyadı
KAYMAK
Katılım
23 Kasım 2019
Konum
Bursa
 /
Yaş
36
Konular
17
Mesajlar
88
Beğeniler
17
 /
WBN+
8
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
www.volkankaymak.com.tr
Meslek
Tekniker
  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
  • #1
Microsoft'un yaklaşmakta olan Windows 11 işletim sistemi bugün çevrimiçi olarak sızdırıldı. Çin sitesi Baidu'da ekran görüntüleri ilk kez yayınlandıktan sonra , Windows 11 işletim sisteminin tamamı yeni bir kullanıcı arayüzü, Başlat menüsü ve daha pek çok şeyle birlikte çevrimiçi olarak göründü.

Yeni Windows 11 kullanıcı arabirimi ve Başlat menüsü, orijinal olarak Windows 10X'te bulunana çok benziyor . Microsoft, bu projeyi Windows 11 lehine iptal etmeden önce çift ekranlı cihazlar için Windows'u basitleştiriyordu. Görsel olarak, fark edeceğiniz en büyük değişiklikler görev çubuğunda bulunabilir. Microsoft, uygulama simgelerini burada ortaladı, tepsi alanını temizledi ve yeni bir Başlat düğmesi ve menüsü ekledi.

1623846139621.png


Bu güncellenmiş Başlat menüsü, Canlı Kutucuklar olmadan Windows 10'da mevcut olanların basitleştirilmiş bir sürümüdür. Sabitlenmiş uygulamaları, en son dosyaları ve Windows 11 cihazlarını hızlı bir şekilde kapatma veya yeniden başlatma özelliğini içerir. Bugün Windows 10'da var olandan gerçekten çok daha basitleştirilmiş.

Uygulama simgelerinin ve Başlat menüsünün ortalanmasını istemiyorsanız, hepsini tekrar sol tarafa taşıma seçeneği vardır. Aynı zamanda mevcut olan karanlık mod ile birleştiğinde, Windows 11, Windows 10'un çarpıcı bir şekilde yeni bir sürümden daha rafine bir sürümü gibi görünmeye başlar.

Microsoft ayrıca Windows 11'de yuvarlatılmış köşeler kullanıyor. Bunlar bağlam menülerinde, uygulamaların ve Dosya Gezgini'nin çevresinde görülebilir. Başlat menüsünün kendisi de yuvarlatılmış köşeler içerir. Bu hala Windows 11'in sızdırılmış erken bir sürümüdür, bu nedenle henüz her şey dahil edilmemiştir.

Windows 11'deki yerleşik uygulamalarda daha fazla değişiklik görmeyi bekliyoruz, ancak bunların çoğu henüz mevcut değil. İşletim sisteminin büyük bir kısmı bitmiş gibi görünüyor, bu nedenle Windows Insider'ların test etmesi için bunun bir beta sürümünün yakında gelmesini bekliyoruz.

Windows 11 görev çubuğunda yeni bir simge fark etmiş olabilirsiniz ve bu simge, işletim sisteminde Widget'lar olarak etiketlenmiştir. Söylentiler Microsoft'un Windows Widget'larını geri getirdiğini öne sürüyor ve bu erken sürüm bazılarını içeriyor gibi görünüyor.

Bu açıkça Windows 11'in çok erken bir sürümü olduğundan, widget'lar işletim sistemine tam olarak yüklenmiyor, ancak kaydırılarak haberlere, hava durumuna ve diğer web içeriğine hızlı erişim sağlayacak şekilde tasarlandı.

Microsoft , Windows 10X işletim sistemini iptal ederken , şirket, Windows 11 ile yaptığı çalışmaların büyük bir bölümünü açıkça yeniden kullanıyor. Windows 10X, geleneksel dizüstü bilgisayarlara geçmeden ve ardından iptal edilmeden önce, orijinal olarak çift ekranlı cihazlar için tasarlandı. Windows 10X, Windows'a bir dizi rafine ve basitleştirilmiş özellik içeriyordu ve bu çalışmaların çoğu Windows 11'in bu sızdırılmış sürümünde mevcut.

Windows 11 ayrıca tüm uygulamalarda ekranı kapla düğmesinden erişebileceğiniz yeni ek denetimler içerir. Yıllardır işletim sisteminde var olan kademeli pencereler işlevinin modern eşdeğerleridir. Pencereleri hızlıca yan yana getirebilir veya masaüstünüzde bölümler halinde düzenleyebilirsiniz.

1623846161301.png


Ne yazık ki, henüz Windows Mağazası için büyük güncellemeler görünmüyor. Bu erken sızdırılmış bir sürüm olduğundan, Microsoft'un planladığı güncellemelerin henüz ortaya çıkmaması muhtemeldir.

Windows Mağazası arayüzü büyük ölçüde şu anda Windows 10'da bulunanla aynıdır ve bugün mevcut olan tüm uygulamalara erişim sağlar.

Microsoft'un son aylarda Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığı bildiriliyor ve söylentiler bunun bugün var olandan büyük bir değişiklik olacağını gösteriyor. Microsoft CEO'su Satya Nadella, Windows ile "geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açmaya" söz verdi ve bu muhtemelen yeni bir mağaza şeklinde gelecek.

Microsoft'un, geliştiricilerin Chrome veya Firefox gibi tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir Windows uygulamasını göndermesine izin vermek için Windows uygulama mağazasını elden geçirdiği bildiriliyor. Microsoft ayrıca uygulamalarda üçüncü taraf ticaret platformlarına izin vererek geliştiricilerin Microsoft'un genellikle uygulama içi satın alma sistemlerinden aldığı kesintiden kaçınmasına izin vermeyi düşünüyor olabilir.

1623846187584.png


Başka yerlerde Microsoft, Windows 11'e yeni bir kurulum deneyimi de ekledi. Windows 10X'e çok benzer, yeni donanım kullanıcıları veya Windows 11'e yükseltme yapanlar, Windows'u yapılandırmak için bir dizi adımdan geçiyor. Bu kullanıma hazır deneyim, her açılışta tetiklenen yeni bir Windows 11 başlangıç sesi de içerir.

Microsoft ayrıca Windows 11'deki Xbox deneyimini iyileştiriyor. Yeni Xbox uygulaması artık Windows 11'e entegre edildi ve Xbox Game Pass oyunlarına, Xbox ağının sosyal bölümlerine ve Xbox mağazasına hızlı erişim sunuyor. Xbox Oyun Çubuğu ve Windows Oyun Modu, bu erken sızdırılmış yapıda Windows 10 ile aynı kalır.

Microsoft, Windows 11'i başlatmaya hazır olduğuna dair ipuçları bırakıyor . Yazılım devi, 24 Haziran'da bir sonraki işletim sistemini ortaya çıkarmak için özel bir Windows etkinliği düzenliyor. Etkinlik 11:00 başlıyor ve etkinlik daveti, 11 numaraya benzeyen bir anahatla gölge oluşturan bir pencere içeriyor. Microsoft yöneticileri de aylardır bir "yeni nesil Windows" duyurusu yapıyor ve bu sızıntı şimdi bunu doğruluyor. Windows 11'in bu ay içinde resmi olarak açıklanacağı söylendi.
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 4) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
ayyildizmedya Satış Windows Hosting Paketleri Yıllık 9,99 TL'den Başlayan Fiyatlarla / Plesk Panel Hosting Alışverişi 0
KingAbdullah Windows Güncelleme Yardım Windows 0
deserto InstantWP Local Host Wordpress Kurulumu Windows (video) Video Anlatımlı Konular 1
EVScreativ Windows 10 Wifi sorunu Donanım 31
O Satış ✅En Uygun 🔥ENVATO 20₺ 🔥 SEO PAKETLERİ | Shutterstock| VidIQ| Windows | Alexa | Moz 🎨Canva Pro Hesap / Lisans Alım & Satım 1
deserto Windows 10'da Cortana'yı nasıl devre dışı bırakırım? Windows 5
Soner Windows God Mod Nasıl Kullanılır Windows 0
wmgerecleri Bilgisayarımızı Windows 10 Yükseltmek Peki Nasıl Yaparım? Windows 1
Soner Windows Firewall ile Sunucu Güvenliği Site Güvenliği 0
Soner Windows Güvenliği’nde Engellenmiş Uygulamaya İzin Verme Güvenlik 0
webien Windows Hosting ile Linux Hosting Arasındaki Farklar Server Optimizasyon 0
webien Windows Server 2008 İçin Detaylı Görsel Eğitim Seti Windows 0
Zeki Elkartre - Yeni ve Ücretsiz Forum Yazılımı (Bi bakın derim) Ücretsiz Scriptler 2
E Alış yeni yazılım alımı acil Web Site Alım & Satım 1
H Yeni bir site yine bir site Web Site Tanıtım 5
SAKARYALI Satış satılık yeni nesil sohbet platformu Web Site Alım & Satım 0
kadirilgin1453 Yeni Nesil Forum Sitenizi Açalım! Diğer Hazır Sistemler 0
Soner YandexFan.Com Yeni Nesil Webmaster Sitesi Firma Dizinleri 0
tolgaakkus Satış SMM ucuz |En yeni tiktok servisleri geldi ⚡|türk yabancı karışık takipçi türkiyede tek 🔥 Hesap Alım & Satım 0
tolgaakkus Satış SMM ucuz |En Yeni youtube Servisleri Geldi ⚡|4000saat izlenme Türkiyede Tek 🔥 Abone Alım & Satım 0
Zeki indirimkodu.haberler.com Yeni Bir Sektör Web Site Tanıtım 0
B Yeni Nesil Ücretsiz İlan ve Alışveriş Sitesi Web Site Tanıtım 6
domainmerkezinet Yeni Videolarımız Yayımlandı Youtube 1
Soner Oyuncuların Yeni Gözdesi Logitech G203 E-Spor 0
euphrat 2021 Yeni Nesil Sohbet Web Site Tanıtım 0
Zeki Yeni Yılınız Kutlu Olsun WBN kutlamaları 1
Zeki Yeni sisteme geçiyoruz Duyurular 4
Zeki XenForo 2.2.x İçin Yeni Hızlı Stil XenForo Temaları 10
P ➳ BirTekno Yeni Nesil Teknoloji Dünyası ༄ Web Site Tanıtım 4
O Satış Tekno-Smm.Com ♛ ⚡★⚡Türkiye’nin En İyi Yeni Açılan Smm Paneli⚡★Takipçi⚡★Beğeni⚡★Yorum⚡★İzleme⚡★⚡ Hesap Alım & Satım 0
A PunBB Yeni Türkçe Dil Dosyası Ücretsiz Scriptler 0
farukwp Yeni Kurumsal Script 2020 (Demolu) Ücretsiz Scriptler 5
P Pcshift.net Türkiye'nin Yeni Teknoloji Forum Sitesi! Web Site Tanıtım 0
Z Satış SMM Panel Yazılımı 2020! / API ! / 8 Farklı Şık Tema ! / PayTR, Paywant, Shopier Entegreli ! / Sorunsuz Yeni SMM Panel ! / SATILIK! Ücretli Script Satışı 3
ferdi Yeni Bir Ödeme Sistemi: Rimuut.com Webmaster Genel 0
G Redmi Yeni Telefonu K30S'i Duyurdu Gündemdeki konular & Haberler 1
Zeki xenForo Forumunuza Yeni yıl Dekorasyonu Verin XenForo 0
deserto Yeni Logomuz (değerlendirme) Grafik Tasarım 5
G Global Ekspress Türkiye'nin Yeni Pazaryeri ! Firma Dizinleri 0
finansgelir Dolar yeni güne 7,93 seviyelerinde başladı. 14 Ekim Döviz kuru Gündemdeki konular & Haberler 0
Zeki WBN - Responsive Yeni Reklam Alanları Tasarımı Ücretsiz Scriptler 1
wmgerecleri yeni domain için nasıl bir proje geliştirmeliyim? Off-Topic 4
Shopinext Satış Shopinext - Yeni Nesil Alışveriş | Dilediğiniz Yerden Satış Yapın, Ödeme Alın! Ödeme Sistemleri 11
designeratakan Yeni bir grup Oluşturuldu - Grafik Tasarımcılar Sosyal Gruplar 0
Freelanceizmir Yeni bir grup Oluşturuldu - Oyun Geliştiriyoruz. Sosyal Gruplar 4
D EDİTÖRLÜK Yeni Kurulucak Sitemize Editör Aranıyor - Tüm Reklam Gelirleri Paylaşılacak Editör Arıyorum 1
Medyadark Satış MEDYADARK.COM | Türkiye'nin Jet Hızında En Yeni Paneli⚡%100 Türk Takipçi-Beğeni-Ücretsiz İzlenme⚡ Hesap Alım & Satım 2
jagapps Smm Panel Scripti 2020 // Yeni SMM Scripti Ücretsiz Scriptler 9
EVScreativ Yeni Oyun Tasarımı ve Oynanış Web Site Tanıtım 34
Soner Microsoft Teams Yeni Özellikler Deniyor Teknoloji Haberleri 0

Benzer konular

Üst