Neler yeni
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

Serkandagli360

Webien EDİTÖR
Ad
Soyad
Konular
17
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
muhasebe
Detay  
Meslek
muhasebe
Tecrübe
05544628929
Uzmanlık alanları
Anadolu Üniversitesi işletme mezunuyum. Aynı zamanda uzun zamandır turizm sektöründe Barmen olarak çalıştım. Açtığım web sitemde çeşitli makaleler yazıyorum. politik, sağlık, spor, bilimsel yazılar, esrarengiz olaylar ilgili yazılarım var. Aynı zamanda Özgür düşüncelerin mücadelesi adında bir kitap yazıyorum.. Kitabım yakında bitecek ve yayınlayacağım.
Diğer sitelerim
https://www.kolayvideo.xyz/
Üyelik tipi
  1. Bireysel
Enpara   Hesap
1202523707
Photoshop   Photoshop
  1. Başlangıç düzeyi
    30%
İllüstratör   İllüstratör
  1. Orta düzey
    50%
PHP   PHP
  1. Orta düzey
    50%
PHP   CSS3
  1. Orta düzey
    50%
PHP   JavaScript
  1. Orta düzey
    50%
- Birinci Bölüm -

ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİNDE TANIŞAN DÖRT YAKIN ARKADAŞIN ÇIKTIKLARI ÜRPERTİCİ YOLCULIK

Anadolu’nun en iyi üniversite yerleşkesinden birinde dört yakın arkadaş bir kafede oturmuş kimileri karton bardaklarda çay ve kahve içerken kimileri ise karışık tostla birlikte kola içiyor ve bir yanda da birbirleri ile sohbet ediyorlardı. Farklı Fakültelerde okuyan bu öğrenciler aynı çatı altında buluşup ve iyi bir arkadaşlık grubu oluşturmuşlardı. Berkant İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü ikinci sınıf öğrencisi, Zeynep Eczacılık Fakültesi üçüncü sınıf öğrenci, Arda Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi ve Burcu ise üniversite de ilk yılıydı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümüne yeni kayıt yaptırmış çömez bir öğrenciydi. Burcu üniversitenin ilk günlerinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin merdivenlerinin köşesinde bulunan bir kahve makinesinin önünde Berkant ile tanışalı günler, haftalar ve aylar geçmişti. Ancak Burcu ile Berkant arasındaki tanışma oldukça tatsız ve gerilimli başlamıştı. Fakültenin giriş kapısının karşısında bulunan merdivenlerin sol tarafında köşede duran kahve makinesinin yan tarafında fakültenin bahçesine bakan bir pencere vardı. Kahve makinesi bu pencere ve üst katlardaki sınıflara çıkan merdivenlerin tam ortasında bulunuyordu. Kahve makinesinin önünde Berkant kahve alırken arkasında bekleyen Burcu’dan habersizdi. Kahve karton bardağa dolduğu zaman Berkant sıcak karton bardakla dolan kahveyi nazikçe eliyle tutmuştu. Ancak elinde tuttuğu kahveye bakarak hızlı bir şekilde döndüğü sırada arkasında bekleyen Burcu ile çarpıştı. Sıcak karton bardaktaki kahvenin bir kısmı Burcu’nun beyaz kazağına dökülmüştü. O sırada Burcu bir anlık hissettiği acı ile birlikte şöyle bağırdı. Geri zekalı önüne baksana….! Bir yandan da çantasından çıkardığı selpakla üzerine dökülen kahveyi siliyordu. Aynı zamanda Burcu kaşlarını çatmış sert görünümlü bir hali vardı. Ve sert bir mizaha sahip olan Burcu’ya Berkant utangaç ve mahcup olmuş bir tavırla şöyle dedi. Çok özür dilerim ve istemeden oldu. Arkanızda sizin olduğunuzu fark etmedim. Burcu ise sert bir ses tonuyla şöyle dedi. Biraz daha dikkatli olun lütfen diyerek Berkant’ın yanından hızlı adımlarla uzaklaştı. Öğle tatilinde Berkant arkadaşlarının yanına giderken fakültenin giriş kapısından dışarı adımını attığı anda karşıdan gelen Burcu’yu gördü. Berkant yavaş adımlarla kıza doğru yürüdü. Ve üzerine kahve döktüğü kızla göz göze geldiklerinde kızın beyaz kazağın üzerindeki kahve lekesini fark etti. Berkant mahcup olmuş bir şekilde şöyle dedi. Merhaba çok tatsız bir kaza yaşadık. Ve ben çok üzgünüm. Tekrar sizden özür dilerim. Burcu ise kalbi yumuşamış bir şekilde gülümseyerek şöyle dedi. Önemli değil bu sadece bir kazaydı. Ve ben çok kaba davrandım. Asıl ben sizden özür dilemek istiyorum dedi. Berkant ise söyle cevap verdi. Hayır, ben çok dikkatsizce davrandım. Hatalıydım. Ve çok üzgünüm. Bu arada ben Berkant, kız gülümseyerek bende Burcu ve sizinle tanıştığıma memnun oldum dedi. Berkant ise ben şimdi arkadaşlarımın bulunduğu Kafe’ye gidecektim. Kendimi size affettirmek istiyorum. Ve size kahve ısmarlamak istiyorum. Ama söz veriyorum çok dikkatli olacağım. Tatsız bir kaza yaşadık. Ancak bende sizinle tanıştığıma çok memnun oldum dedi. Burcu ise Berkant’ın mahcup olmuş gözlerine bakarak şöyle dedi. Elbette, sizin arkadaşlarınla tanışmayı çok isterim dedi. Burcu ile Berkant’ın tanışması böyle tatsız bir olayla başlamıştı. Burcu ile Berkant kısa bir zaman içinde çok yakın arkadaş olmuşlardı. Ancak Berkant dalgalı siyah saçlı, beyaz tenli, al dudaklı, çimen gözlü, uzun boylu ve narin bedenli kıza karşı kalbi farklı bir şekilde atıyordu. Burcu ise bunu biliyordu. Aynı zamanda Burcu zihninden şöyle düşünceler geçiyordu. Berkant uzun boylu, kısa kahverengi saçlı, esmer, kirli sakallı ve yakışıklı bir çocuk olarak görüyordu. Ancak bu düşünceler kalplerde gizlenmiş ve bastırılmış duygular henüz ifşa edilmemişti. Burcu ile Berkant arasındaki arkadaşlık bu duygular içinde devam ediyordu. Ancak yakın arkadaşları olan Arda ile Zeynep arasındaki ilişki ise bambaşka bir hikâyenin konusuydu. Onlar uzun bir arkadaşlığın sonunda birbirlerini sevdiğini anlayan bir çift olmuşlardı. Arda, beline kadar uzanan düz sarı saçlı, mavi gözlü, beyaz tenli ve ince al dudaklı kıza karşı kalbi delice atarken Zeynep ise uzun siyah saçlı ve esmer çocuğa deli gibi âşık olmuştu. Final sınavlarına bir hafta kala bu dört yakın arkadaş öğle tatilinde üniversite yerleşkesinde bulunan ve her zaman gittikleri kafede buluştular. Arda ve Zeynep el elle tutuşmuş sanki bulutların üzerinde dans eden çiftler gibiydiler. Bu duygular içindeyken sonunda kafeye gelmişlerdi. Yan yana oturan ve birbiriyle sohbet eden Burcu ve Berkant’ın oturdukları masaya doğru yöneldiler. Arkadaşlarına selam verdikten sonra onların karşısına oturdular. Burcu asabi bir tavırla nerede kadınız yarım saattir sizi bekliyoruz dedi. Berkant ise sakindi. Arda ise şöyle cevap verdi. Burcu hemen kızma lütfen, Zeynep’in kütüphanede biraz işi vardı. Onu bekledim. Zeynep ise evet öyle, bunda kızacak ne var dedi. Berkant araya girerek şöyle dedi. Arkadaşlar bırakın bu saçma muhabbeti ve size harka bir haberim var dedi. Zeynep heyecanla ne haberi diye sordu. Burcu kaşlarını çatmış Berkant’ı sessizce dinliyordu. Zeynep ise gerçekten ne haberi diye sordu. Berkant gülümseyerek şöyle dedi. Siz önce siparişlerinizi verin, acelesi yok. Ben o zaman anlatacağım. Masada Burcu’nun yarım kalmış çayı ve Berkant’ın ise yarım kalmış kahvesi dururken Zeynep’in kola Arda’nın ise kahve siparişi gelmişti. Arda ve Zeynep aynı anda haydi anlat artık dedi ve şöyle devam etti Arda, meraktan ölüyoruz. Berkant ise konuşmasına heyecanla şöyle başladı. Büyük dedemden babama kalan ve kullanılmayan bir ev var ve İzmir Karagöl’le yakın bir yede. Final sınavlarından sonra sömestr tatilinde bir hafta birlikte kalabiliriz. Ne düşünüyorsunuz? Heyecanla Arda ve Zeynep bu harika bir fikir dedi. Aynı zamanda Arda zorlu sınav haftasından sonra bu bize çok iyi gelecek. Burcu ise hala sessizdi. Berkant Burcu’ya sen ne düşünüyorsun diye sordu. Burcu ise somurtkan bir tavır ile şöyle dedi. Arkadaşlar bu iyi fikir ama ben sizinle gelemem çünkü ben tatilimi ailemle geçirmek istiyorum dedi. Üzgünüm…! Ve Berkant üzgün ve endişeli bir tavırla şöyle dedi. O zaman gitmiyoruz. Bu anlamsız olur. Ben sensiz hiçbir yere gitmem. Zeynep ve Arda aynı anda şöyle dediler. Berkant haklı biz hiçbir yere gitmiyoruz. Burcu’nun somurtkan yüzü bir anda değişmiş ve kalbi de yumuşamıştı.. Burcu herkesin gözlerini süzerek ve tatlı bir gülümseme ile şöyle dedi. Tamam, arkadaşlar sınavlardan sonra tatile gidiyoruz. Berkant sonunda dedi. Ve şöyle devam etti sözlerine, ben Burcu’nun bu kadar kolay ikna olacağını düşünmemiştim. Bir anda bu sözlerden sonra Masadaki herkes gülmeye başladı. Burcu ise tekrar kaşlarını çatarak şöyle dedi. Sanırım vazgeçmek için çok geç değil. Arkadaşları şaşkın gözlerle Burcu’ya bakarken Berkant üzgün ve endişeli bir tavırla şöyle dedi. Bu sadece bir şakaydı. Burcu neden böyle davranıyorsun? Burcu ise gülümseyerek şöyle dedi. Arkadaşlarımın şaşkın gözlerinize bakmak eğlenceliydi ve sizin tepkinizi ölçmek istedim. Zeynep canım sen öyle şakalar yapma lütfen, biz gerçek sanıyoruz. Evet, öyle dedi. Arda..! Berkant ise size kesinlikle katılıyorum dedi. Burcu ise tatlı bir gülümsemeyle dedi. Tamam, tamam bir daha böyle şakalar yapmayacağım. Ama yüzünüzdeki şaşkın ifade çok tatlıydı. Arda bir anda vazgeçeceğini düşünerek gerçekten korktum. Sana belli olmaz. Bazen seni anlamıyorum. Burcu tamam arkadaşlar sadece ben şaka yapmak istedim. Gergin bir ortamda başlayan sohbet keyifli gülümsemeler içinde sona ermişti.

- İkinci Bölüm -

Ekli dosyalar

• moon-bright-moonshine-reflection.jpg
    moon-bright-moonshine-reflection.jpg
    25.4 KB · Görüntüleme: 248
Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.