Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Şifre Yöneticisi Bitwarden | Webien.Net: Webmaster Forumu

Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Şifre Yöneticisi Bitwarden

Şu anda okunan
Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Şifre Yöneticisi Bitwarden

Katılım
18 Ocak 2019
Konular
506
Mesajlar
2,101
Beğeni
807
WBN Puanı
278
Ticaret - 0%    
0   0   0
Yaş
36
Konum
Yalova
Ad Soyad
Zeki Aygün
Meslek
Webmaster & SEO
 • Konuyu başlatan
 • Admin
 • #1
Bitwarden, LastPass ve 1Password gibi ücretli şifre yöneticilerine nazaran ücretsiz olarak kullanabileceğiniz alternatif, şık görünümlü ve kullanımı kolay ve açık kaynaklı bir uçtan uca şifreli parola yöneticisidir. Bu BitWarden incelemesinde, bu şifre yöneticisinin iyi ve kötü yönlerine bakıyoruz.


Şifre hırsızlığı ciddi bir sorundur. Kullandığınız web siteleri ve uygulamalar her gün saldırı altında. Güvenlik ihlalleri meydana geldiğinde şifreleriniz çalınır. Aynı şifreleri her yerde yeniden kullandığınızda, bilgisayar korsanları e-postalarınıza, banka hesaplarınıza ve diğer önemli hesaplarınıza kolayca erişebilir.

Güvenlik uzmanları, oluşturduğunuz her online hesap için rasgele oluşturulmuş farklı bir şifre kullanmanızı önerir. Ancak bu kadar çok şifreyi nasıl hatırlayabilirsiniz? , güvenli şifreler oluşturmanıza, saklamanıza ve yönetmenize yardımcı olur.

Bitwarden, bugün mevcut olan en iyi şifre yöneticilerinden biridir ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Kullanıcı dostu ve son derece güvenlidir ve bireylerin, ekiplerin ve işletmelerin bir şifre yöneticisinde ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi içerir.

Bitwarden Özellikleri
Bitwarden, temel olarak şifre yönetimi konusuna odaklanır, ancak ücretsiz planlar bile çoklu cihaz senkronizasyonu, isteğe bağlı kendi kendine barındırma ve sınırsız online hesap depolama içerir.

Güvenli bulut senkronizasyon ile verilerinize istediğiniz yerden, istediğiniz cihazdan erişmenizi sağlar. Parola kasanız masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve telefon cihazlarında kullanım için uygun şekilde optimize edilmiştir.

Tüm verileriniz, cihazınızdan ayrılmadan önce tamamen şifrelenmiş olduğundan, verilerinize yalnızca siz erişebilirsiniz. Bitwarden ekibi bile verilerinizi okuyamaz. Verileriniz uçtan uca AES-256 bit şifreleme, salted hashing ve PBKDF2 SHA-256 ile mühürlenir.

Premium planlar, zayıf şifreler ve güvenli olmayan web siteleri gibi şeyleri vurgulayan şifrelerinizle ilgili raporları içerir. Veri İhlali Raporu, bilinen bir veri ihlali durumunda bir e-posta adresinin güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini size söyleyebilir.

Bitwarden ücretsiz kullanıcılar için aşağıdaki özellikleri sunuyor


Bitwarden ücretsiz kullanıcılar için aşağıdaki özellikleri sunuyor:

 • Parolaların uçtan uca şifrelenmesi (e2ee)
 • %100 açık kaynak
 • Tüm büyük platformlar için uygulamalar
 • Tüm büyük tarayıcılar için tarayıcı eklentileri
 • Her yerden web tarayıcısı erişimi
 • Bitwarden kasanızda komut dosyaları yazmak ve yürütmek için komut satırı araçları (CLI)
 • Kasa yerel olarak barındırabilir
 • İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)
Bitwarden ücretli kullanıcılar için neler sunuyor:

 • 1GB şifreli dosya depolama
 • Ek 2FA seçenekleri
 • Öncelikli müşteri desteği
Dikkat edilmesi gereken şey, hesap kurtarma özelliğinin olmamasıdır.


Bitwarden kullanımı ne kadar kolay?
Bitwarden'i kullanmaya başlamak için, kullandığınız platform için uygulamayı indirin ve kaydolun. Bir şifre isteniyor, ancak güçlü bir ana şifre düşünmeniz gerekir ve hatırlamanıza yardımcı olacak bir ipucu seçebilirsiniz.

Ve bu kadar! Sadece ana şifrenizi unutmamalısınız!

Bitwarden programını indirin: - -

Bitwarden'ı doğrudan web tarayıcınıza entegre edin. Basit bir deneyim için tarayıcı uzantılarını kullanabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileri
Tarayıcı eklentileri Chrome, Firefox, Vivaldi, Opera, Brave ve Microsoft Edge'dir. Tor Tarayıcı için bir Firefox bağlantısı sağlanmıştır, ancak Tor Tarayıcı ile herhangi bir tarayıcı eklentisi kullanmanın tarayıcı parmak izine karşı daha hassas olmasını sağladığı için bunu önermiyoruz.

Bitwarden Tarayıcı Eklentileri


Eklentiler Bitwarden uygulamalarına benziyor ve aynı çekirdeği işlevsel olarak sağlıyor.

Ayrıca otomatik doldurma girişleri, formlar ve benzeri bir özellik sunar.

Bitwarden web tarayıcı uzantıları: - - - - - - -

Telefonunuz veya tabletiniz için mobil uygulamalarla şifre yöneticinizi yanınızda taşıyın.

Bitwarden Mobil Uygulamalar
Android ve iOS uygulamaları çok benzer ve masaüstü programları ile aynı ilgi çekici ve sezgisel tasarım felsefesini devam ettirir.

Her iki uygulama da, masaüstü programında bulunan güvenli rastgele şifreler oluşturmak da dahil olmak üzere her şeyi kapsar. Her ikisi de parmak izi sensörüne sahip cihazlarda parmak izi ile kilidinin açılmasını destekler.

Androids uygulaması, herhangi bir tarayıcı penceresinde veya uygulamadaki formları otomatik olarak doldurmak için Android 8+ cihazlarda Otomatik Doldurma Hizmeti'ni ve eski Android cihazlarda Otomatik Doldurma Erişilebilirlik Hizmeti'ni kullanır. Buna ek olarak, tarayıcı eklentileri Firefox ve Chrome'un mobil sürümleriyle çalışır.

iOS 12 ve sonraki sürümlerinde Bitwarden uygulaması, çoğu tarayıcıda ve uygulamada anında otomatik doldurma işlevselliği sağlamak için Apple’ın yeni Kimlik Doğrulama Hizmetleri çerçevesiyle bütünleşir.

Bitwarden Android ve iOS uygulamaları: -

Bitwarden Android ve iOS uygulamaları


Herhangi bir cihazınız yanınızda yok mu? Bir arkadaşınızın bilgisayarını mı kullanıyorsunuz? Parola yöneticinize, Bitwarden kullanarak herhangi bir web özellikli cihazdan erişebilirsiniz.

Web Kasası
Uygulamaları kullanmaya ek olarak, herhangi bir tarayıcıdan “Web Kasası” ile şifrelerinize erişmeniz mümkündür.

İlginç bir şekilde, çok çeşitli şifre yöneticilerinden dışa aktarılan dosyaları içe aktarmanın tek yolu da Web Kasası'dır.


Arayüz ve Performans
Her şey web uygulamasında yapılandırılabilir, ancak bağımsız bir uygulamayı tercih ederseniz, masaüstü uygulaması daha kolaydır. Bazı şifre yöneticileri gereksiz özelliklere sahiptir, ancak Bitwarden işleri basitleştirir ve çoğu kullanıcı için yeterli esneklik sunar.

Bitwarden Arayüz ve performans


Yeni bir şifre eklediğinizde, bunun için URL kalıbını ve bir alt klasöre eklenip eklenmeyeceğini ayarlayabilirsiniz. Notlar ve özel alanlar ekleyebilirsiniz, ancak daha fazlasını ekleyemezsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri ve raporlara erişim içerdiği için web uygulamasını kullanmayı tercih ediyoruz. Tarayıcı uzantısı web uygulamasına benzer ve bir şifre üreticisi içerir, böylece şifre yöneticisini kullanmayı daha da kolaylaştırır.

Güvenlik
Bitwarden, güvenlik firması Cure53 tarafından halka açık bir şekilde denetlenmiş, günümüzde mevcut olan en güvenli güvenlik şifre yöneticilerinden biridir. Bitwarden'in tüm kaynak kodu çevrimiçi olarak mevcut olduğundan, güvenlik uzmanlarından kapalı kaynak ticari şifre yöneticilerinden daha fazla inceleme yapılır ve güvenlik açıkları hemen kapatılır.

Bitwarden kasanız AES-256 ile korunur ve ana şifreniz asla Bitwarden'e gönderilmez. Bunun yerine SHA-256 ile daha fazla karma hale getirilmiş bir anahtar oluşturmak için kullanılır. Ekstra güvenlik istiyorsanız, tüm şifrelerinizi kendi sunucunuzda barındırabilirsiniz. Tüm bunlar, şifrelerinizle güvenebileceğiniz süper güvenli bir sistem oluşturmak için bir araya geliyor.

Planlar ve Fiyatlandırma
Bitwarden'in ücretsiz bir kişisel planı, ücretsiz bir iş planı, premium bir kişisel planı, bir aile planı ve iki ücretli iş planı vardır.

Ücretsiz kişisel plan, çoklu cihaz senkronizasyonu ve kasanızdaki sınırsız öğeler dahil olmak üzere Bitwarden'in tüm temel özelliklerini içerir. Yıllık $10 ile Premium plana yükseltme, 1 GB şifreli dosya depolama, üçüncü taraflarla iki adımlı oturum açma ve öncelikli müşteri desteği ekler. Aile planı, paylaşılan 1 GB şifreli dosya depolama alanı ile beş kullanıcı için aylık $1'dır.

Ücretsiz iş planı, iki kullanıcı arasında paylaşım içerir ancak sizi iki paylaşılan şifre koleksiyonuyla sınırlar. Teams planına yükseltme, beş kullanıcı için yıllık $60'dır ve sınırsız koleksiyon ve 1 GB şifreli dosya depolamasının kilidini açar.

Kurumsal planın maliyeti kullanıcı başına aylık $3'dır (yıllık faturalandırılır) ve kullanıcı grupları ve RESTful API erişimi gibi birçok ek özellik içerir.

Ancak ücretsiz özellikleri kişisel kullanımlar için oldukça yeterlidir.

Sonuç

Bitwarden sadece mevcut en iyi ücretsiz şifre yöneticilerinden biri değil, aynı zamanda kullanışlı ve özellik dolu, ücretli şifre yöneticilerini işinden edebilir. Ücretsiz planın sınırsız depolama alanı ve çoklu cihaz senkronizasyonu vardır, AES-250 şifrelemesi her şeyi güvende tutar ve kaynak kodunun tamamı kullanılabilir. Birçok ekstra özellik barındıran Bitwarden'i şiddetle tavsiye ediyoruz.
 

Ekli dosyalar

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Redmi Açık Kaynak Kodlu Ücretsiz Blog Yazılımları Ücretsiz Scriptler 6
tuncayalp 750 Tl lik Sosyal Medya Paket Satış Yazılımı (Şimdi Ücretsiz)- 3 Sanal POS - Açık Kaynak Ücretsiz Scriptler 59
tuncayalp Ücretsiz Geliştirmeye Açık Film Scripti Ücretsiz Scriptler 2
Soner Google One Servisi 15 Gb Depolama Alanı Ücretsiz Google 0
B Yüksek DA PA lı İndirme Sitesinden Ücretsiz Yorum Backlink Fırsatı Kaçırma Webmaster Genel 0
S Ücretsiz Kurumsal Firma Scripti v5 Ücretsiz Scriptler 6
M Hazır Konu Tasarım Çalışmam Ücretsiz Grafik Tasarım 1
tuncayalp Ücretsiz PHP Fotoğraf Yönetim Scripti Ücretsiz Scriptler 0
tuncayalp Ücretsiz Kullanabileceğiniz E-Ticaret Scriptleri Ücretsiz Scriptler 0
tuncayalp Ücretsiz Araç Kiralama Scripti Ücretsiz Scriptler 0
B Ücretsiz WordPress Bikin Film Teması İndir Ücretsiz Scriptler 0
J Tanıtım Türkiye’nin Yeni Ücretsiz Oyun Sitesi Web Site Tanıtım 0
tuncayalp Wordpress Woocommerce Teması Ücretsiz + Demolu + İnstalli Wordpress Temaları 2
Zeki Mynet'den Ücretsiz Backlink Alma - (HEMDE DOFOLLOW) İpucu 2
Zeki Ücretsiz DA 94+ Backlink Kazan! (Anında Google İndex) İpucu 0
ferdi Ücretsiz Kurumsal Firma Scripti V4 Ücretsiz Scriptler 1
Zeki Ücretsiz Temz xenForo 2.1 Teması XenForo Temaları 0
Zeki Ücretsiz xenForo Geliştirici Topluluğu Teması XenForo Temaları 1
Zeki Ücretsiz BlueHouse-XF-2.1.9 Tema XenForo Temaları 0
Zeki Ücretsiz xenForo [MMO] Esnek 2.1.9 Tema XenForo Temaları 0
Zeki Ücretsiz Nulumia Xendark-xenForo-2 Responsive Tema XenForo Temaları 0
Zeki xenForo Simplicity Lite Tema (Ücretsiz) 2.1.9.1 XenForo Temaları 0
Zeki Ücretsiz Mobil Uyumlu HTML5 Çok Amaçlı Tema HTML - CSS - XML 0
Zeki WBN - Ücretsiz Konu Tasarımı Arayüz Tasarımları 2
B Emlak V2 Scripti Ücretsiz İndir Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Ücretsiz Instagram Aracı Botu Ücretsiz Scriptler 1
Zeki Ücretsiz Şarkıdaki Sesi veya Müziği Ayıklama Seslendirme 0
Zeki Sitenizi Dizine Ücretsiz Ekleyin Do-Follow Backlink Alın Diğer Dizinler 0
Redmi Ücretsiz Hazır Konu Tasarımı Grafik Tasarım 0
Redmi Ücretsiz Domain Satış Şablonu Domain Genel 0
Redmi Ücretsiz WordPress Satış Şablonu WordPress 0
Zeki Tasarımı Harika Ücretsiz SMM Panel Scripti + Demo Ücretsiz Scriptler 0
Zeki WordPress Ücretsiz Sohbet Teması Wordpress Temaları 0
Zeki MP3 & MP4 İndirme Scripti Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Othemes - WordPress Ücretsiz Film Teması Wordpress Temaları 0
Zeki Ücretsiz PHP Online Eğitim Setleri PHP 0
Zeki So Ladaz - Ücretsiz Responsive OpenCartV3 Teması OpenCart 0
Zeki Ücretsiz Premium WordPress Kurumsal Tema Herle Wordpress Temaları 0
Zeki Ücretsiz Rezervasyonlu Otel Scripti Ücretsiz Scriptler 0
Zeki İş Takibi Scripti Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Ücretsiz Canlı Destek Modülü Veren Siteler Ücretsiz Scriptler 0
Redmi Ücretsiz PHP Linux Sınırsız Disk,Trafik,Mail HOSTİNG Hosting Genel 2
Redmi Ücretsiz COM Alan Adı Ve Ücretsiz 1 Yıllık Hosting Domain Genel 1
Redmi Wordpress Nifty Lite Ücretsiz Çok Amaçlı Tema Wordpress Temaları 1
Zeki Toplu Ping Atma Programı - Ücretsiz Full İndir Webmaster Pogramları 1
Q Tanıtım Blackedfix.com // Ücretsiz Film Müzik Oyun Android IPTV Web Site Tanıtım 1
F Tanıtım FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol Web Site Tanıtım 0
Zeki KB Film Ücretsiz WordPress Film Teması Wordpress Temaları 1
Zeki WordPress Ücretsiz Program İndirme Teması Wordpress Temaları 5
Zeki Film Ateşi - WordPress Ücretsiz Film Teması Wordpress Temaları 1
Benzer konular


Üst