Ücretsiz NFT İlanı Verme ve Binlerce NFT Oluşturma | Webien.Net: Webmaster Forumu

Ücretsiz NFT İlanı Verme ve Binlerce NFT Oluşturma (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Ücretsiz NFT İlanı Verme ve Binlerce NFT Oluşturma (1 Kişi içerde)

Volkyci

Yönetici
Grafik tasarımcı
Adı Soyadı
KAYMAK
VOLKAN
Katılım
23 Kasım 2019
Konum
Bursa
Konular
44
Mesajlar
180
Beğeniler
43
Çözümler
0
WBN+
33
Ticaret - 0%
0   0   0
  
Yaş
37
Site
www.volkankaymak.com.tr
iletişim
Meslek
Tekniker
NFT Yayınlama ve NFT Üretme
Merhabalar,
Bu dokümanda nft nasıl oluşturulur? Oluşturduğumuz NFT’leri nasıl ücretsiz ilana çıkarız ve bir görselden 10.000 adet nasıl NFT oluşturulur bunlara değineceğiz.

NFT Nasıl Oluştururuz?

Ücretsiz NFT oluşturmak için Pixilart - Share & Create Art Online adresini kullanabilirsiniz. Programın genel görümüne aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Peki burada neler yapabiliriz. Pixilart üzerinde tamamen sizin ücretsiz çizimler yaparak(Çizimler tamamen sizin hayal gücünüze kalmış) veya bir görseli import ederek düzenleme yaparak nft görselinizi elde edebilirsiniz. Oluşturduğunuz görseli bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

3538145587.png
Tamamen Ücretsiz NFT İlanı Nasıl Oluşturulur?

Bu işlemi sağlayabilmemiz için öncelikle bir metamask cüzdana sahip olmamız gerekmektedir.(Farklı cüzdanlarda kullanabilirsiniz, detayları opensea sayfasında bulabilirsiniz= MetaMask cüzdana sahipseniz OpenSea, the largest NFT marketplace adresine giriş yapabilirsiniz.
İlk olarak açılan sayfadan create sekmesine giriş yapmanız gerekiyor.

4159444728.png
Bir sonraki adımda cüzdan hesabınızı seçmeniz gerekiyor. Ve Sonrasında açılan pencereden imzala’yı seçmeniz gerekiyor.

2873927632.png


4154379806.png
Evet giriş yaptıktan sonra ilanı oluşturmanız için karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
1592095305.png
Burada önemli olan 2 nokta bulunmaktadır. Gas ücreti ödememek için blockchain alanını plygon olarak seçmeniz gerekiyor. Ve kaç tane satış yapacaksanız supply alanı o kadar arttırabilirsiniz.


320596618.png


Sonraki aşamaları kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Binlerce NFT Nasıl Oluşturulur?
Evet en önemli nokta burası, opensea veya başka platfromlarda da göreceğiniz üzere bir yayıncının aynı tema üzerinde binlerce farklı varyasyonlarda nft’leri bulunmaktadır. Peki bunlar nasıl yapılıyor?
İhtiyacınız olan programlar node, Visual Studio Code ve GitHub - HashLips/generative-art-node: Create generative art by using the canvas api and node js linkinde yayımlanan program.
Node ve VS Code programını kurulumunu tamamladıktan sonra github üzerinden indirdiğiniz programı vscode üzerinde çalıştırmanız gerekiyor. İlk kez vscode üzerinde node programını çalıştıracaksanız program içerisinde yer alan terminal sekmesinin altında yeni terminal’i seçip açılan pencerede npm install yazarak enter yapıyoruz.


3242525153.pngDaha sonra src dosyasının içerisinde bulunan config.js dosyasını açıyoruz ve aşağıdaki alanı istediğimiz sayı ile değiştiriyoruz.
1266527588.pngTerminal’e node index.js yazıp enter yapıyoruz ve kaç yazdıysanız o kadar resim üretiyor.
2387426912.png


Oluşan dosyalar build klasörü içerisinde yer almaktadır. Örnek olarak

3891054033.png
Programın çalışma mantığını anladıysanız gelelim layer bölümüne. Github üzerinden indirdiğiniz dosyanın içerisinde layers bölümleri bulunmakta ve sizin esas olarak oluşturduğunuz görsel için ayrı ayrı layerlar oluşturmalısınız (göz, arkaplan, gövde, kafa). Bu layersları klasör içerisinde isimlendirilmiş alanlara ekleyerek programı çalıştırmalısınız.
Son olarak Programın detaylı kullanımını anlatan yabancı kaynak sizlere bırakıyorum. Yabancı diliniz varsa ilgili kaynaktan da destek alabilirsiniz.
Yabancı kaynak :
 
Üst