RESELLER HOSTİNG NEDİR? RESELLER HOSTİNG İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

Conquer0r

Kurumsal üye
Grafik tasarımcı
Ad
F****
Soyad
U***
Katılım
17 Ağustos 2023
Konum
Ankara
 /
Yaş
31
Konular
31
Mesajlar
34
Beğeniler
7
 /
WBN+
8
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
Grafik Tasarım
Bu makalemizde reseller (Bayi) hosting paketi ile ilgili bazı bilgiler veriyor olacağız. Herhangi bir fiziksel sunucu kiralama ya da satın alma yapmadan, CPanel, Litespeed, Cloudlinux ve imunify360 gibi yüksek maliyetli lisanslar almanıza gerek olmadan, Sadece Reseller hosting paketi alarak kendi paketlerinizi oluşturup, müşterilerinize hizmet sunup kısa sürede kâr elde edebileceğiniz bir yapı nasıl oluşturulur bilgi vermeye çalışacağız.

Reseller Hosting Nedir?​

Reseller Hosting, bir kişinin veya işletmenin web barındırma hizmetlerini kendilerininmiş gibi satmasına izin veren bir web barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanan bir hizmettir. Reseller Hosting paketlerinin çoğu, standart toptan satış esasına göre çalışır. CPanel, Litespeed, CLoudlinux, İmunify360 gibi tüm güvenlik önlem ve yazılımları kurulmuş bir sunucuda hesabınız oluşturulur, Hosting firmasının belirlemiş olduğu bayi hosting paketlerinden ihtiyacınıza uygun olanı satın alırsınız, gerekirse kendi markanızı eklersiniz ve ardından o web barındırmayı bir kâr marjıyla ya da kendi belirlediğiniz paket ve fiyatlar ile yeniden satarsınız. Hosting firmasının kendi hizmet koşulları dahilinde çalıştığınız sürece genellikle kendi fiyatlandırmanızı ve koşullarınızı belirleyebilirsiniz.

Kulağa karmaşık gelebilir ama değil. Reseller Hosting kullanmanın en büyük avantajı , Fiziksel sunucu satın almadan ve herhangi bir cpanel, litespeed, cloudlinux gibi lisansları almadan doğrudan bu özellikleri sağlayan bir hosting firmasından hizmeti alarak kendi satışınızı yapmanız olacaktır. Üstelik ana fiziksel sunucu için herhangi bir optimizasyon ve periyodik bakım gibi bir derdiniz olmaz.

İster bir web geliştiricisi, tasarımcı veya sadece kendi web barındırma işine sahip olma hayalleri olan biri olun, Reseller Hosting size web sitesi barındırma işinde para kazanma fırsatı verir.

Kaynak:
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

zirachulla07

Süper WMod
Ad
M*****
Soyad
Ç****
Katılım
22 Mart 2022
Konum
istanbul
 /
Yaş
20
Konular
6
Mesajlar
36
Beğeniler
1
 /
WBN+
8
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
öğrenci
Detay  
Meslek
öğrenci
Güzel bir içerik fakat AkwebHosting sitesinden Şükrü abimin yazısı bu. Şimdi bunu bu şekilde paylaşırken kaynak göster mutlaka yoksa google tarafından çalıntı içerik - benzer içerikten dolayı forumun spam puanlarıyla alakalı negatif etkisi olur.
 
Yorum

UnknownSouL

Yönetici
Ad
Y**********
Soyad
E**
Katılım
17 Ağustos 2023
Konum
Mersin
 /
Yaş
35
Konular
110
Mesajlar
146
Beğeniler
34
 /
WBN+
33
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
web designer
Detay  
Meslek
web designer
Üyelik tipi
  1. Kurumsal
Lütfen alıntılanan içeriklerde kaynak bildiriniz konu sahibinin konuya kaynak bildirmesi için 24 saat süre verilmiştir. @Conquer0r
 
Yorum
Üst