Mükemmel Alan Adını Bulmak İçin 14 Ücretsiz Araç | Webien.Net: Webmaster Forumu

Mükemmel Alan Adını Bulmak İçin 14 Ücretsiz Araç (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Mükemmel Alan Adını Bulmak İçin 14 Ücretsiz Araç (1 Kişi içerde)

Soner

Wadmin
seo danışmanı
Adı
Soyadı
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
324
Mesajlar
482
Beğeniler
86
 /
WBN+
108
 Ticaret - 100%    
1   0   0
  
Site
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
30 Mayıs 2019
Mesajlar
482
Beğeniler
86
WBN+
108
Konum
web master
 Ticaret - 100%
1   0   0
 Ticaret - 100%
Meslek
Seo Danışmanı
  • Konuyu başlatan
  • Admin
  • #1
alan adı Webhosting.info'nun rakamlarına göre şu anda kayıt edilmiş toplam 114 milyondan fazla alan adı bulunuyor. Her hafta ortalama olarak 800 bin yeni alan adı kaydedilirken, yaklaşık 600 bin adeti ise sahipleri tarafından terk ediliyor. Yani bu 114 milyon kayıtlı alan adına, yaklaşık olarak her hafta 200 bin, her ay ise 800 bin yeni alan adı ekleniyor.

İşiniz veya kendiniz için yeni bir alan adı almak istediğinizde bu tabloya göre şansınızın yaver gitme ihtimali pek de yüksek değil. Çünkü en iyi alan adları zaten alınmış durumda. Geri kalanlar arasındaki iyi seçenekler ise hızla azalıyor.

Peki işinize yarayacak iyi bir alan adını nasıl bulacaksınız? Bu konuda işinize çok yarayacak 14 ücretsiz aracı bir araya getirdik.

Telaffuz edilebilir, akılda kalıcı, arama motoru optimizasyonuna uygun, sitenizin içeriği ile uyumlu ve markanız ile örtüşecek alan adını bulmak için izleyebileceğiniz birkaç yol, her yol içinse bir kaç araç bulunuyor.

Domain Pigeon
İlk yapmanız gereken aklınızdaki birkaç alan adının müsait olup olmadığını kontrol etmek. Büyük ihtimalle bu alan adları sizden önce başka birilerinin aklına gelmiş olabilir. Yine de daha zorlu araştırmalara girmeden önce alan adı kaydı yaptığınız firmanın sitesinde basit bir arama yapın.

Eğer sosyal ağlar sizin için önemliyse; Domain Pigeon ile sadece alan adını değil, o alan adına uygun Twitter kullanıcı adlarını da bulabilirsiniz.

Ajax Whois
alan adı bulma araçları

Aklınızda birkaç alan adı varsa ve sadece .com ve .net uzantıları ile ilgileniyorsanız, Ajax Whois son derece hızlı yapısı ile size zaman kazandırabilir. Aklınızdaki onlarca alan adının boş olup olmadığını, boş değilse sahibine ait Whois bilgilerini çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Domainr
Aklınızdaki alan adını boşta bulamadığınız zaman, anahtar kelimeyi biraz farklılaştırarak ve alternatif alan adı uzantıları ile denemek istediğinizde Domainr sizin için en iyi alternatiflerden biri olacaktır. Basit ara yüzündeki arama kutusuna alan adınızı girin ve size mümkün olan farklı kombinasyonları üretmesini bekleyin. Ayrıca her alan adı uzantısı için bilgi kaynakları ve kaydı yapabileceğiniz firmaların bilgilerini de kolayca görebilirsiniz.

Stuck Domains
Süresi dolmuş alan adları bulmak için diğer bir alternatifiniz ise tüm bu alan adlarını veri tabanına kaydetmiş sitelerden birinde arama yapmak. Stuck Domains, farklı arama kriterleri sunarak istediğiniz anahtar kelimeleri içeren süresi dolmuş alan adlarını bulmanıza yardımcı oluyor. Arama sonucunda bulunan alan adlarının hemen yanında ise bu alan adının farklı arama motorlarında kaç kaydı bulunduğunu yani popülerlik raporunu görebilirsiniz.

123 Finder
Son derece gelişmiş arama özelliklerine sahip olan 123 Finder, girdiğiniz anahtar kelimelerle üretilebilecek yüzlerce alan adını çok kısa sürede sıralıyor. Daha sonra ise alan adı uzunluğu veya alan adı uzantısına göre filtreleme yapmanız mümkün.

Domain Tools
alan adı bulma araçları


Basit aramalarla yetinmiyorsanız Domain Tools, size bir alan adı hakkında istediğiniz tüm bilgileri tek adresten elde etme olanağı sunabilir. İlgilendiğiniz alan adı kayıtlı ise kime ait olduğunu hatta barındırıldığı sunucunun bilgilerini bile bu servis ile kolayca görebilirsiniz. Ayrıca Domain Tools size alan adı tavsiyelerinde bulunabilir veya içerisinde sizin istediğiniz anahtar kelimenin geçtiği ve satışta olan alan adlarını da detaylarıyla görmenizi sağlar.

DNScoop
Her zaman istediğiniz alan adını boşta bulacak kadar şanslı olmayabilirsiniz. Buna rağmen farklı bir alan adına yönelmek yerine aklınızdaki alan adını satın almayı tercih edebilirsiniz. Peki ama gözünüze kestirdiğiniz alan adının değerine nasıl karar vereceksiniz? DNScoop bu konuda size yardımcı olabilir. Adresini girdiğiniz alan adını farklı kriterlere göre inceleyerek tahmini değerini sizin için raporluyor ve olası bir satın alma durumu için bütçenizi oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Domain Typer
Siz yazdığınız anda alan adınızın boşta olup olmadığını görmenizi sağlayan Domain Typer, ayrıca alt bölümde yer alan Domain Hacks ile biraz daha sıra dışı şekilde anahtar kelimenize sahip olabilmenin yollarını gösteriyor. Domain Typer'ın diğer çok faydalı bir özelliği ise son dönemde oldukça popüler olan Web 2.0 tarzı alan adları türetebiliyor olması. Sayfa açıldığında sol sütunda göreceğiniz üretilmiş Web 2.0 alan adlarından biri ilginizi çekmediyse, hemen altındaki Generate düğmesine tıklayarak yenilerini görebilirsiniz.

SaveSpell
alan adı bulma araçları


Bu site size hem boşta olan alan adlarını arama, hem de yeni düşen alan adlarını görme imkanı veriyor. Saat başı yenilen sitede, sahiplerinin yenilemediği ve boşa düşen alan adlarını uzun bir liste halinde görebilir veya arama yapabilirsiniz. Ayrıca alan adı uzantısı veya aralarında Türkçe'nin de bulunduğu kelime gruplarına göre arama da yapabilirsiniz. Bunun dışında sitede yakın zaman süresi dolacak alan adları da listeleniyor.

Dot-o-mator
İstediğiniz alan adını bulamazsanız en iyi çözümlerden biri farklı anahtar kelimeleri bir araya getirip yeni bir alan adı üretmek olacaktır. Dot-o-mator bu konuda size iki şekilde yardımcı olabilir. Birincisi tamamı İngilizce olan iki farklı anahtar kelime grubunu eşleştirerek yeni alan adları üretmek olacaktır. İkincisi ise kendi anahtar kelimelerinizi yazarak, ortaya istediğiniz dilde ve temada alan adı seçenekleri çıkartmaktan geçiyor. Biraz yaratıcılıkla bu araç size benzeriz alan adlarına sahip olma imkanı sunabilir.

Bust a Name
Dot-o-mator'e benzeyen Bust a Name, kendi istediğiniz alan adlarını üretmek için biraz daha pratik bir yol sunuyor. Öncelikle yapmanız gereken alan adınızın içerisinde bulunmasını isteyeceğiniz anahtar kelimeleri yazarak Add düğmesine tıklamak. Her eklediğiniz yeni anahtar kelimeyi öncekilerle birleştirmeyi deneyen ve boşta olup olmadıklarını kontrol eden Bust a Name, bu sayede çok farklı ve ilginç kombinasyonlar üretmenizi sağlayabilir.

NameBoy
En popüler alan adı türetme araçlarından biri olan NameBoy, iki farklı anahtar kelimeden onlarca farklı alan adı kombinasyonu türetebiliyor. Girdiğiniz anahtar kelimelerin eş anlamlılarını ve sık kullanılan kısaltmalarını da hesaba katan NameBoy'un en büyük kusuru ise sadece İngilizce kelimeleri tanıyor olması.

Name Station

Alan adı türeten araçların çoğu NameBoy gibi sadece İngilizce kelimeleri tanıyabiliyor. Fakat Name Station, aralarında Türkçe'nin de bulunduğu farklı dillerde anlam ifade eden alan adları elde etme imkanı sunuyor. Ne yazık ki Türkçesi çok iyi değil o yüzden ürettiği alan adlarının bazıları tamamen anlamsız olabilir. Buna rağmen isterseniz bir anahtar kelime de seçerek üretebileceğini alan adları arasında işinize yarayacak olanları bulabilirsiniz.

Domains Bot
alan adı bulma araçları


Aklınızdaki alan adını hızlı bir şekilde aramak istediğiniz Domains Bot işinize yarayacaklar diğer bir ücretsiz araç olarak öne çıkıyor. Arama kutusuna alan adınızı yazdığınızda, birkaç saniye içerisinde 6 farklı alan adı uzantısını inceleyerek hangisinde boşta olduğunu görmenizi sağlıyor.
 

akcayhalil

Kullanıcı
Adı
Soyadı
Katılım
31 Temmuz 2021
Konum
Ordu
 /
Yaş
45
Konular
0
Mesajlar
16
Beğeniler
0
 /
WBN+
1
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
Meslek
Esnaf
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
31 Temmuz 2021
Mesajlar
16
Beğeniler
0
WBN+
1
Yaş
45
Konum
Ordu
 Ticaret - 0%
0   0   0
 Ticaret - 0%
Meslek
Esnaf
Deneyelim
 
Yorum

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 6) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
Geunes.Int Projelik, .COM Uzantılı Mükemmel , Boşta Olan Alan Adlları |Bir Eleştiri, Boya Kitabı, Resimli Boyama, Çiz Boya vb.| Boştaki Domainler 0
shawzxc0 Netflix'i olmayanlar için mükemmel site Web Site Tanıtım 0
tuncayalp Revo 1.5.0 (Xenforo stili) - Mükemmel Tema Ücretsiz Scriptler 0
Zeki xenForo 2.x Mükemmel Pospit Stili XenForo 0
tuncayalp Mükemmel bir APP Download Scripti Hadi Bakalım İyisiniz... Ücretsiz Scriptler 0
B YetiShare File Hosting 4.5.5 – Mükemmel Profesyonel Dosya Upload Scripti Ücretsiz Scriptler 1
Geunes.Int Com-Net Mükemmel E-Ticaret Domaini Satışta 10 TL Açık Arttırma ile Domain Satışı 2
ferdi Ücretsiz Paket Satış Scripti (Mükemmel Görünüm) Ücretsiz Scriptler 4
deserto Satış Mükemmel Domain Satılık Fitness Spor Blogu Web Site Alım & Satım 14
tuncayalp Mükemmel Radyo ve Sohbet Teması + Demo Ücretsiz HTML Temalar 1
Soner Nubia Red Magic 5g Mükemmel Özellikleri ve Hiç Bir Telefondan Olmayan Özelliği Ne???? Akıllı Telefonlar & Tablet 0
ferdi Mükemmel bir flat tasarım seti (Flat UI Kit PSD) Photoshop 1
Redmi Mükemmel Yedek Parça Satış Scripti Ücretsiz Scriptler 3
ferdi xenForo Mükemmel Kullanıcı Bannerlar v2.1x XenForo 2
tuncayalp DLE 13.3 İçin Mükemmel Yemek Teması DLE 2
tuncayalp Mükemmel Arayüzlü Php Blog Scripti Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Mükemmel Oyun Satış Pazarlama Scripti Ücretsiz Scriptler 15
tuncayalp Mükemmel Kurumsal Firma Scripti - Bakmadan Geçme Ücretsiz Scriptler 2
tuncayalp Mükemmel Php Ürün Tasarımcı Aracı Scripti + Türkçe dil Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
webien Xenforo 2.X b3yaz.org Teması Mükemmel Tasarım XenForo Temaları 0
webien Tasarımı Mükemmel PHP İtiraf Scripti Ücretsiz Scriptler 0
Emre KRMN Satış Satılık blog sitesi (süper alan adı) Web Site Alım & Satım 1
KeronHosting ⭐️ En Ucuz Alan Adınızı Şimdi Kaydedin ⚡️ En Uygun Fiyatlar KeronHosting Güvencesiyle Sizlerle 💯 Domain Satışı 4
Risus Başkası adına firmalardan alan adı kayıt işlemi yapanlar mutlaka okusun!!! Domain Genel 0
deserto AuthCode: Bir alan adının meşru sahiplik kanıtı Yeni Başlayanlar 0
A Birden fazla alan adından aynı siteyi yayınlamanın en verimli yolu Webmaster Genel 1
Geunes.Int Alan Kapatma Sistemleri - El Sallayan Balonlar Web Site Tanıtım 0
ferdi forumu.tc gibi Bedava Alan Adları Alın Domain Genel 6
Redmi Ücretsiz COM Alan Adı Ve Ücretsiz 1 Yıllık Hosting Domain Genel 1
EmreKarakaya Alan Adı Firmanız Transfere İzin Vermiyorsa Ne Yapmalısınız? Domain Genel 0
Geunes.Int Nisan 2020 Alan Adı Satışları - Toplam dolar hacmi Mart ayından itibaren 700.000 $ düştü Domain Değerlendirme 1
aFa Bu tarz alan nasıl yapılır XenForo 8
M Ücretsiz Alan Adı | Yeni Üyelere Özel .SHOP Domain Genel 8
jagapps .design alan adı alma 2020 + videolu anlatım Domain Genel 1
V Bugün düşecek alan adları Boştaki Domainler 1
Zeki 6 Liraya ".com" Alan Adı Alın Domain Genel 0
deserto Alan adı boşa düşme/yenileme süreci Domain Genel 0
usa 1 yıllık ücretsiz .com alan adı [ÜCRETSİZ] Domain Genel 2
webien ip adresi ve alan adı bilgileri inceleme eklentisi Webmaster Pogramları 0
H .com alan adı kaydı $8.49/ yıl yerine $3.99 / yıl (Stoklarla sınırlı özel fiyat) Domain Genel 0
O Alan Adı Transferi Nedir? Web Site Tanıtım 0
webien 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 0
K Ödül Alan Filmler Web Site Tanıtım 0
N İllerin ve ülkelerin alan kodları bu sitede sizi bekliyor Web Site Tanıtım 0
T Alan Adı nedir? Domain Genel 0
O Senelik 25 TL | Limitsiz Disk ve Trafik Miktarı | DDOS Koruma | 3 Alan Adı Barındırma | Ücretsiz SSL Hosting Genel 0
Zeki 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 1
webien Alan adları için yerli arama motoru Dofo, yeni özellikler kazandı Webmaster Genel 0

Benzer konular

Üst