Neler yeni

İşte Kirin 720'nin Ortaya Çıkan Özellikleri

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Kirin 720 İlk Özellikleri Ortaya Çıktı

1604831288153.png

ABD ile kriz yaşayan Huawei, ardı ardına darbeler aldı. Bir yandan Google bir yandan ise Intel tarafından kara listeye taşınan marka, en azından TSMC ile arayı düzeltmiş gibi gözüküyor. Öyle ki kısa süre içerisinde tanıtılması beklenen Kirin 720 işlemcileri için ortaya çıkan bilgiler,

TSMC'nin üretime devam edeceğini gösteriyor. Orta segment için gelecek olan yeni işlemcilerin şimdiden ortaya çıkan özelliklerinin neler olduğuna ve işlemcilerin hangi modellerde kullanılacağına bakalım.

Kirin 720 İddialı Geliyor

Ortaya çıkan bilgilere göre yeni işlemcilerde çekirdekler değişiklik gösterecek. Bu modellerde Cortex A76 çekirdeklerine geçiş yapılması bekleniyor. Kirin 710 modelinde kullanılan A73 serisine göre daha yüksek performans sunmasını beklenen yeni çekirdeklerin dışında üretim süreci konusunda da bilgiler var. Üretim süreci konusunda yeni işlemcilerin 10 nm ya da 7 nm üretim sürecinden çıkması bekleniyor.

Kirin 720

Özellikle 7 nm üretim sürecinden çıkması durumunda Kirin 720 en iddialı orta segment işlemci modellerinden biri olacak. Şimdilik orta segment Honor ve Huawei modellerinde kullanılacağı bilinen işlemcilerin saat hızı ya da beraberinde gelecek olan grafik birimi ise bilinmiyor. Muhtemelen grafik birimi kısmında da başarılı bir seri söz konusu olacak. Tüm bu detayların ortaya çıkacağı tanıtım ise çok kısa bir süre içerisinde yapılacak.

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.