Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Webien'e E-Mail ve Admin onayı olmadan saniyeler içinde kayıt olabilirsin. E hadi ozaman şimdi aramıza katıl...

Google Analytics Nedir? Analytics Kodu Ve Kullanımı ?

onlinehitfilm

yönetici
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
19
Tepkime puanı
1
Konum
site yönetimi
Google Analytics web sitesi sahiplerinin ücreetsiz olarak sunduğu Performans analizi ve Performans sayaç Servisidir.İnternet dünyasında Web Site Sahiplerinin vede Uygulama Sahiplerinin en çok kullandığı analiz servislerinden bir tanesidir.


852


Google Analytics Kodu

Google Analytics Kodu diyer bir adı ile izleme kimliği.Google Analytics'de oturum oluşturup web siteleniz için bir kimlik oluşturdukdan sonra size verilen bir kodtur.Verilen Google Analytisc Kodu web sitemizin ana sayfasına koydukdan sonra veri akışını hemen saglayabiliriz.

Google Analytics Nasıl Kullanılır

Google Analytics piyasada bir web sitesi sahibinin ücretsiz olarak erişip kullanabileceği istisnasız en kapsamlı analiz aracıdır. Google Analytics’e sadece bir sayaç muamelesi yapmıyoruz nitekim bir sayaç servisi olmasının ötesinde Google Analytics profesyonel bir analiz aracıdır. Hesabınızdaki siteye giriş yaptıktan hemen sonra son derece karmaşık görünen fakat alıştıktan sonra her şeyi kolayca bulabileceğiniz bir tasarımla karşılaşacaksınız. Sol kısımda yer alan menülerin tümü analiz için farklı metriklerin yer aldığı bölmelerdir.

Tasarımın son derece sade yapısı ve bunun yanı sıra Türkçe dil desteği sayesinde Google Analytics ile istediğiniz verileri toplamak panele bir süreliğine aşina olduktan sonra sandığınızdan da daha kolay bir hal almaya başlayacaktır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Kategorideki Diğer Konular

Üst