Google Ads Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir? Adım Adım Kalite Puanınızı Yükseltme Rehberi

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

UnknownSouL

Yönetici
Ad
Y**********
Soyad
E**
Katılım
17 Ağustos 2023
Konum
Mersin
 /
Yaş
35
Konular
110
Mesajlar
146
Beğeniler
34
 /
WBN+
33
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
web designer
Detay  
Meslek
web designer
Üyelik tipi
  1. Kurumsal
Google ads'de reklam verirken sebebsiz yere bir bakıyorsunuz anahtar kelimenizin kalite puanı birden düşüyor sonra da Sınırlı) Nadiren gösteriliyor (düşük Kalite Puanı) uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Bu uyarıdan sonra reklamlarınız istediğiniz gibi gözükmemeye başlıyor. Tıklama başı maaliyetler birden tavan yapıyor kısacası resmen bir sıkıntı seli oluşturuyor.

İşte bu yazımızda Google Ads'de kalite puanı nasıl yükseltilir bunu paylaşacağız.

1. Anahtar kelimenizi çok iyi seçmelisiniz.

Google de reklam vereceğiniz kelimeyi çok iyi seçmeniz lazım bu kelime size arama motorlarında fayda sağlayacak mı? Bu anahtar kelime sizin sektörünüzle mi alakalı bunu iyi seçmeniz lazım. Eğer anahtar kelime seçiminiz doğruysa sıradaki önemli konuya geçelim.

2. Doğru Negatifleme ( Negatif Anahtar Kelime Belirleme)

Negatif anahtar kelime reklamınızın çıkmasını istemediğiniz kelime gurubunu seçmeniz için olan bir alandır bu alanın seçimi çok iyi olmalıdır. Çünkü reklam çıkarırken seçtiğiniz anahtar kelimenin varyasyonlarında da reklam çıkar burada gereksiz kelimeleri iyi belirlemeniz ve negatiflemeniz gerekir.

3. Reklam metni ve Anahtar kelime uyumu

Reklam metinlerinizi ve anahtar kelimeleri oluştururken muhakkak birbiri ile uyumlu olmasına reklamları tetiklemesine özen gösterin eskiden bu kafa karıştıran bir durumdu ama artık googlede reklam kampanyasını uygularken reklam metni alanında google puanlama yapıyor reklamınızı iyi yada mükemmel yazana kadar düzenlemeye özen gösterin.

4. Harekete Geçirici Dikkat Çekici Reklam Metinleri

Google reklamlarında en önemli unsurlardan birisi reklam metnidir. Eğer reklam metniniz kullanıcının dikkatini çeken metinler olursa gösterim aldığında doğrudan tıklama almanız kalite puanınızı arttıracaktır. Bu da Tıklama oranı dediğimiz kalite puanının ölçümünde büyük etkisi olan TO' yu etkileyecektir.

5. Reklam gurubu oluşturma

Her reklam kampanyasında hedeflenen ürün yada hizmete yönelik kreklam grupları oluşturun. Örneğin temizlik şirketiyseniz ofis temizliği için ayrı bir reklam grubu inşaat sonrası temizlik için ayrı bir grup kurun ve bu gruplara özel anahtar kelimeler ve reklam metinleri belirleyin.

6. Açılış Sayfasının Optimize Edilmesinin Önemi

Reklamınızın hedef urlsi yani açılış sayfasının reklam metni ve anahtar kelimelerle uyumlu bir içeriği olmalı ayrıca açılış sayfanızın hızı da çok önemli.

Bu detaylara dikkat ettiğinizde kalite puanınınız yükselecektir. Ama unutmamanız en önemli detaylardan biriside sıralamanız herşeyi çok iyi yapsanız bile reklamınız sürekli gösterim alıp tıklama almazsa kalite puanınız yine de aşağı çeker.

Tamamen Öz Sermaye İle Yazılmıştır 😀 😎
 
Ad
Soyad
Katılım
18 Ağustos 2023
Konum
İngiltere
 /
Yaş
35
Konular
0
Mesajlar
4
Beğeniler
0
 /
WBN+
1
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
webhosting company
Detay  
Meslek
webhosting company
Çok faydalı bilgi teşekkürler
 
Yorum
Üst