Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Webien'e E-Mail ve Admin onayı olmadan saniyeler içinde kayıt olabilirsin. E hadi ozaman şimdi aramıza katıl...

Bulunduğunuz Yer Davranışınızı Etkiliyor.

IMG_20190907_224705_557.jpg

Bulunduğunuz yerin kalitesine göre psikolojik etkiniz farklılıklar gösterir. Na kadar lüks dizay edilmiş bir mekana giderseniz hareketleriniz bir o kadar yavaş hale gelir. Çünkü bilinç altınız hızlı hareket ederek kontrolünü kaybetmek istemez. Daha yavaş hareket ederek kontrolüne ve tüm davranışlarına hakim olmak ister.

Gelişmiş ülkeler ve gelişmemiş ülkeler arasındaki farklarda aynıdır. Gelişmiş ülkelerde toplumlar daha dikkatli davranmaya yönelirken, gelişmemiş ülkelerin sokaklarındaki oluşacak tehlike daha fazladır.

Önemli görüşmeler yapacağınız kimselerle daha lüks mekanlara gitmenizi öneririm. Mekanın kalitesi görüşmenin ciddiyetini ve olumluluğunu arttıracaktır.

İnsanların işitsel, görsel ve hissel olarak bir tarafı daha ağır basar. Görsel özelliği daha çok olan insanlar bu durumdan daha kolay etkilenir. Onları bir yere davet etmeden önce götüreceğiniz yerin görselliğinden bahsetmeniz onlar için daha cazip bir izlenim oluşturur. Görsel insanlar konuşurken beyindeki görüntülere yetişebilmek için hızlı konuşan kişilerdir.

Eğer görsel bir sevgiliniz varsa ona " seni seviyorum " gibi hissel bir kelimeden çok bunu ispatlayacak bir şekilde görsel olarak elinizde gül görmesi daha etkili olur.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
 
Algı Time

Yorumlar

Üst