Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme....

  • Merhaba Ziyaretçi Hoşgeldin!
    Webien'de Ücretsiz olarak Firmalar bölümüne websiteni ekle bu sayede backlink alarak Google'de ön sıralara çıkarsın
  • Webien, yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla işleyen özgürlükçü bir çalışma platformudur.
  • Webien, kullanıcılara yardımcı olabilecek grafik, tasarım vb. her türlü araç gereç paylaşımları ve Teknoloji adına aklınıza gelebilecek herşeyi sunar.

Anasayfanız Sitenizin Kapısıdır

757


“Don’t judge a book by its cover” yaygın bir İngilizce deyiş. Bir web sitesinin ana sayfasının tasarlanması ile ilgili zorluk, tıpkı bir kitabın kapağı gibidir. Eğer kapaktan, pozitif bir enerji yakalayamazsak o kitabı almaktan vazgeçebiliriz. Halbuki aradığımız bilgiler oradadır. İşte tıpkı bunun gibi ziyaretçiler web sitenizi anasayfanız da aldıkları ilk izlenime göre yargılayacaklardır.
Bu bağlamda Anasayfanızı tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç öncelik vardır, bunlardan bazıları şunlardır ;

Bir açılış sayfası kullanmayın

Bir açılış sayfası, ‘Hoş Geldiniz’ yazan veya siteye girmeden önce görüntülenen bir animasyonu gösteren bir sayfadır. Günümüzün internet kullanıcıları sabırsız ve bilgiye çok hızlı ulaşmak istediklerinden dolayı böyle bir sayfadan derhal kaçacaklardır. Bir araştırmaya göre, kullanıcıların% 25’inin daha açılış sayfalarında ‘geri’ tuşuna tıkladığını ve siteye bile girmiyor. Arama motorları da, bu tarz siteleri çok az metin veya bilgi içerdiğinden kötü olarak değerlendiriyor. Böyle şeylerden şiddetle kaçınmanızı tavsiye ederim.

Anasayfanızın üst kısımlarında biryerlere harekete geçirici mesaj koyun

İnanılmaz görünebilir, ancak araştırmalar , bir harekete geçirme çağrısının (ör. “Bizimle İletişme Geçin”, “Hızlı Teklif Alın” veya “Hemen İndirin”) sayfanızın üst kısmına eklenmesinin dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artırdığını gösteriyor.

Ürününüzü yansıtan bir ana sayfa web sitesi tasarımı oluşturun

Siteniz görsel açıdan zengin olacaksa (örneğin, fotoğraflar, resimler veya çok sayıda ürün resmi kullanacaksanız), genel tasarımın arka planda çok fazla dağınıklık olmayan nötr bir rengi (beyaz, gri veya siyah) tutmanız en iyisidir. bu sayede ön planda o kullanacağınız göreseller olur.
Sitenizi hangi renkte yapacağınızı düşünürken, renklerin sitenizin üzerinde oluşturduğu sembolü düşünmelisiniz. Mesela Kırmızı tutkulu bir renktir ve arabalar ya da spor için iyi bir fikir olabilir, ancak ürün satan bir web sitesinde kullanmak işe yaramayabilir. Yeşil doğa ve istikrarı sembolize eder ve ziyaretçilerinizi rahatlatmak için kullanılabilir. Mavi, tonuna bağlı olarak farklı anlamlara sahiptir. Açık mavi rahat ve güven verici olabilir, koyu mavi bir web sitesi daha kurumsal bir his verir. Sitenizde 2 veya en fazla 3 dominant renk vermeden önce web sitenizin ana sayfası için renkleri seçme konusunda daha fazla bilgi isteyebilirsiniz .

Ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi web sitenize ekleyin

Bir ana sayfadan atlanan en yaygın bilgiler coğrafi konumdur. Belirli bir şehre veya belirli bir ülkeye hitap ediyorsanız ve yalnızca bu konumdaki müşterileri çekmekle ilgileniyorsanız, web sitenizin ana sayfasında bunu belirtin! Önemli satış noktalarınızı ve sunduğunuz ürün veya hizmeti belirtmek de önemlidir.
Görüntü linklerinin çalışır durumda olduğundan emin olun veya iyi bilinen ikonik semboller kullanın ya da görüntüye eşlik eden iyi bir metin yazın. Ziyaretçilerin görüntünün nereye gittiğini görmek için resimlerin üzerine gelmesi beklenen “gizemli yapma animasyonundan” kaçının. Pratikte bu, tasarımcıyla aynı bağlantıları yapamayan ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratıyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yorumlar

Thread starter Benzer Konular Forum Replies Date
O Web Site Tanıtım 0
Üst