Adobe Illustrator’da CMYK Rengin Pantone karşılığını bulmak

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

Conquer0r

Kurumsal üye
Grafik tasarımcı
Ad
F****
Soyad
U***
Katılım
17 Ağustos 2023
Konum
Ankara
 /
Yaş
31
Konular
31
Mesajlar
34
Beğeniler
7
 /
WBN+
8
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
Grafik Tasarım
Projelerin çoğu CMYK veya RGB modunu kullansa da bunlar her zaman yeterli değildir. Peki ya ürünler için Pantone renklerini kullanmak istiyorsanız? Moda tasarımı için Adobe Illustrator kullanıyorsanız Pantone paletlerini elinizin altında bulundurmak iyi bir fikirdir.

Normalde baskı için CMYK renk modunu kullanırız. Daha spesifik olarak kağıda baskı, çünkü diğer malzemelere baskı başka bir hikaye. Teknik olarak, ürünlere baskı yapmak için CMYK veya RGB kullanabilirsiniz, ancak Pantone renklerine sahip olmak daha iyi bir seçenektir.
Bu makalede, Adobe Illustrator'da Pantone renklerini nasıl bulacağınızı ve kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Not: Tüm ekran görüntüleri Adobe Illustrator CC 2022 Mac sürümünden alınmıştır. Windows veya diğer sürümler farklı görünebilir.

Pantone'u renk modu olarak seçemezsiniz, ancak Renk Örnekleri panelinde veya resmi yeniden renklendirdiğinizde bulabilirsiniz.

Renk Örnekleri panelini henüz açmadıysanız, şu adrese gidin Pencere & Renk Örnekleri .

ebowxxlmhm.png


Gizli menüye tıklayın ve Swatch Kitaplığını Açın & Renkli Kitaplar ve sonra Pantone seçeneklerinden birini seçin. Genellikle ben Pantone+ CMYK Kaplamalı veya Pantone+ CMYK Kaplamasız Projeye bağlı olarak.

ebowxxlmhm-1.png


Bir seçenek belirlediğinizde, bir Pantone paneli görünecektir.

ebowxxlmhm-2.png


Artık Pantone renklerini resminize uygulayabilirsiniz.
 
Üst