Yerli otomobil Cumhurbaşkanı’ndan tam not aldı! (1 Kişi içerde)


zaygun

Admin
yönetici
Katılım
29 Kas 2018
Mesajlar
218
Tepkime puanı
9
3

Yerli otomobil konusunda çalışmalara son hızıyla devam edilirken, uzun süredir bir sessizlik hakimdi. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İSEDAK toplantısının ardından yerli otomobil hakkında Erdoğan’a sunum yapıldığı açıklandı.
Bilindiği üzere yerli otomobili geliştiren beşli konsorsiyumda Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Vestel yer alıyor. Yapılan sunumda her şeyin yolunda gittiği ve yerli otomobil projesinin artık somutlaştığı belirtildi.

Yerli otomobil Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beğenisini kazandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli otomobil hakkında son bilgileri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ortak Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaşaktardı. Erdoğan’ın gelinen durumu oldukça beğendiği ifade edildi.


yerli otomobil ceo mehmet gürcan karakaş 2

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, prototipin 2019 yılında kamuoyu ile paylaşılması ve 2021 yılında seri üretime geçilmesi hedefleniyor. Şu anda projenin bu takvime uygun bir şekilde ilerlediği özellikle vurgulanıyor.

Yerli otomobil projesinden neler yaşanmıştı?

2 Kasım 2017 ‘de imzalar atıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TOBB koordinasyonunda Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu güçlerini birleştirerek Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (OGG) adı altında çalışmalara başladı.


Bu ortak girişim grubunda beş şirketin yüzde 19 hissesi bulunurken, TOBB’ye yüzde 5 hisse verildi. Bu OGG’nin başına ise 1 Eylül 2018 tarihinde Bosch’un deneyimli Türk yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş getirilmişti.
 
Son düzenleme:
You have to verify your phone number for reply threads.

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)